Trajni lak odlično je rješenje za one koji se ne stignu posvetiti njezi noktiju. Napravljen je da traje i sastoji se od nekoliko slojeva: baze, dva sloja boje te završnog sloja. Zato je skidanje trajnog laka posao koji ne traje “pet minuta”. To najbolje znaju oni koji su se upustili u skidanje trajnog laka samostalno. Ponekad nemaš vremena otići do salona ili pak trajni lak apliciraš kod kuće, neovisno o razlogu, bitno ga je skinuti bez da oštetimo prirodne nokte. Iz tog razloga donosimo kratki vodič u kojem ćemo ti detaljno objasniti što je sve potrebno za skidanje laka u par koraka. I kako bi tvoji nokti bili super očuvani i zdravi za iduću manikuru.
Što će ti trebati za skidanje trajnog laka?
Kako bi bila spremna za ukloniti trajni lak bez odlaska u salon, potrebno ti je samo nekoliko stvari.
Rašpica za nokte: Rašpica je potrebna za uklanjanje završnog sloja trajnog laka. Bitno je da paziš na granulaciju, odnosno njenu oštrinu. Za ovaj postupak potrebna je najgrublja rašpica, s brojem 100/100 koja služi za skidanje gela s noktiju. Sve o vrstama rašpica i njihovim ulogama otkrij u našem blogu, dok na Bio Sculpture web shopu možeš zaviriti u ponudu kvalitetnih rašpica i polirki.
Tekućina za skidanje trajnog laka: Za skidanje trajnog laka potrebno je odabrati adekvatnu otopinu za uklanjanje. Bilo da inače koristiš (ili tvoja noktarica 😉) Bio Sculpture lakove ili neke druge, Bio Sculpture gel remover je idealan odabir. Osim što njeguje i hidratizira nokte potrebnim vitamina, ne šteti ploči nokta. A i kompatibilan je s ostalim Bio Sculpture proizvodima čiji su cilj zdravi prirodni nokti, bez štetnih sastojaka za prirodne nokte.
Komadići vate i aluminijska folija: Zadnje, ali ne i najmanje važno što trebaš pripremiti za skidanje trajnog laka su komadići vate ili blazinice. I to najmanje 10 komada, za svaki nokat po jedna. Isto tako, potrebna ti je i aluminijska folija, za zamatanje nokta tijekom skidanja trajnog laka.
Bilo bi dobro kad bi nadohvat ruke imala i štapić za pogurivanje kožice oko nokta, ali nije neophodno.
Kako jednostavno skinuti trajni lak za nokte?
Prvo što trebaš napraviti je zaštiti kožu oko nokta. Najbolje da naneseš samo malo obične kreme za ruke s obzirom na to da Bio Sculpture gel remover hrani kožu i ne isušuje ju kao ostale otopine. Kao alternativu kremi, savjetujemo ti da u otopinu za uklanjanje laka dodaš kapljicu Ethos bademovog ulja. On izrazito njeguje kutikulu i odličan je za sve tipove noktiju.
Zatim vrlo lagano izrašpaj gornji, završni sloj trajnog laka. Budi oprezna kako slučajno ne bi zahvatila i slojeve prirodnog nokta. Nakon toga, na komadiće vate ili blazinice nanesi gel remover i zamotaj svaku oko svakog nokta te učvrsti aluminijskom folijom. Ako ovo radiš prvi put ili nemaš baš iskustva, bilo bi dobro da radiš ruku po ruku kako bi temeljito odradila posao.
Pusti otopinu neka djeluje 12-15 minuta i zatim odstrani ostatke trajnog laka. Ako bude potrebno, nokte zamotaj na još nekoliko minuta kako bi tekućina do kraja otopila lak. Nikako ostatke nemoj strugati noktima ili nekim alatom jer možeš oštetiti ploču nokta. Kao završni korak preporučujemo ti nanošenje Ethos vitaminske doze za dodatnu njegu, hidrataciju i pomlađivanje noktiju.
Nakon što si skinula cijeli trajni lak, a nokti su njegovani potrebnim vitaminima te hidratizirani ekstraktom aloa vere, spremni su za sljedeći tretman, kod kuće ili u salonu. No ni to nije sve, čitaj dalje i otkrij kako dodatno njegovati nokte kako bi uvijek bili zaštićeni, predivni i zdravi.
Dodatna njega i zaštita prirodnih noktiju
Skidanje trajnog laka više ne bi trebao biti problem za očuvanje zdravlja noktiju uz Bio Sculpture gel remover, no ipak ih ne bi trebala zanemariti između termina u salonu (ili kod kuće 😉). Donosimo ti par savjeta kako svakodnevno njegovati nokte, ali i zanoktice, te na taj način osigurati da oni budu čvrsti i hidratizirani.
Osnovna stvar je da paziš što stavljaš na nokte, svi proizvodi bi trebali biti bez štetnih kemikalija jer one mogu biti opasne i obogaćene prirodnim proizvodima ako je to moguće. Provjeri što nudi Bio Sculpture web shop, od njegujućih proizvoda do trajnog laka, sigurno ćeš pronaći nešto za sebe. Saznaj na što je i zašto potrebno paziti prilikom biranja lakova za nokte.
Osim toga, bitno je znati kako pravilno rašpati nokte kako ne bi bili podložni pucanju i listanju. Ako nisi upoznata s pravilnom tehnikom rašpanja, više otkrij u blogu o rašpicama.
Nokte i zanoktice njeguj hidratizirajućim uljima poput Ethos njegujućih ulja. Prije svakog tretmana trajnim lakom bilo bi dobro na nokte nanijeti regenerirajuće Ethos baze s ekstraktima morskih algi, vulkanskog kamena ili lavande. Isto tako, tijekom obavljanja svakodnevnih aktivnosti poput pranja suđa, čišćenja ili aktivnosti koje na neki način mogu naštetiti prirodnim noktima trebala bi nositi rukavice kako bi spriječila njihovo isušivanje. Osim toga, pazi i na kožu ruku redovitim nanošenjem kreme za ruke.
Kao za sve u životu, i za njegu noktiju je potrebna praksa, praksa i praksa. Nemoj se obeshrabriti ako ti skidanje trajnog laka prvih par puta ne prođe bez greške, probat ćeš ponovno. U međuvremenu vodi računa da njeguješ svoje prirodne nokte kako bi ostali zdravi i čvrsti.